Kom i kontakt
Aktuellt

Prové investerar i en hållbar framtid tillsammans med Universeum

15 september 2021

I snart 20 år har Universeum gjort allt de kan för att ge unga och vuxna möjlighet att göra jorden till en bättre plats att leva på. Prové stödjer Universeums arbete med att göra ännu mer nytta för fler. Universeum vill dessutom vara med och stärka Sveriges position som kunskaps- och innovationsnation och bidra till ökad handlingskraft för Agenda 2030 – ett viktigt uppdrag som vi på Prové stödjer.

Gör en hållbar investering i framtiden! Du och din organisation kan också vara med och stödja Universeum genom en gåva, och ta plats på resan mot nästa generation vetenskapscenter.

Läs mer på Universeums hemsida hur du kan hjälpa till

Aktuellt

Vi håller dig uppdaterad

Ta del av det senaste från Prové. Nyheter, analyser, omvärldsbevakning, evenemang och föreläsningar. Anmäl dig till vårt nyhetsbrev ProvéEffekten så får du dessutom massor av inspiration direkt i din inkorg.

Läs våra tidigare nyhetsbrev här

Kunskap om förändringsledning

Prenumerera

ProvéEffekten från Prové. Kunskap, inspiration, analyser, rapporter och mycket mer. Kommer ut ca 4 gånger/år:

  • Detta fält används för valideringsändamål och ska lämnas oförändrat.